بسته بندی اثاث منزل به خارج از کشور

یکی از خدماتی که در آتی بار ارائه می کنیم خدمات مربوط به حمل بار به خارج از کشور است. این امور معمولا زمانی صورت می گیرد که مشتریان قصد صادرات بار و محصول به کشور دیگری را داشته باشند و یا برای مهاجرت و ادامه زندگی بخواهند اثاث و لوازم منزل را نیز به کشور دیگری منتقل کنند. در چنین مواردی بسته بندی اثاث منزل به خارج از کشور یکی از کار هایی است که باید به طور صحیح و توسط افراد حرفه ای انجام شود تا در این مسیر طولانی آسیبی به وسایل و لوازم وارد نشود.

خوب است بدانید که خدمت ارسال بار به خارج از کشور به در حالت کلی به دو دسته تقسیم بندی می شوند:

• کارگو (cargo): خدمات بسته بندی و ارسال بار (شامل کالاها و اجناس) به خارج از کشور برای بازرگانان و تجار است.
• فریت بار (freight): خدمات بسته بندی و ارسال بار به خارج از کشور برای افرادی است که قصد ارسال وسایل و اثاثیه منزل خود به کشورهای دیگر را دارند.

درباره کارگو و فریت بار بیشتر بخوانید.

 

حمل بار به خارج از کشور

زمانی که برای مهاجرت و یا ادامه تحصیل قصد داشته باشید لوازم منزل (اعم از یخچال، تلویزیون، فرش و …) را هم با خود ببرید، نمی توانید این وسایل را با خود به راحتی به هواپیمایی که قرار است با آن سفر کنند، ببرید. بلکه بارها باید “فریت” شوند. خدمات فریت کردن بار بسیار شبیه به باربری به شهرستان و یا استفاده از خدمات یک شرکت باربری تهران است. با این تفاوت که این بار مقصد کشوری دیگر است و بخش عمده کار در داخل ایران انجام می شود.

برای این کار باید بار مورد نظرتان را به نمایندگی یکی از شرکت های همواپیمایی (ایرلاین ها) تحویل بدهید و پس از محاسبه قیمت حمل آنها معمولا ظرف مدت یک تا دو هفته، بار به مقصد می رسند. معمولا پس از Boarding کامل مسافرین هواپیما، و آماده شدن بار آنها جهت سوار کردن به هواپیما اقدام به انتقال بارهای فریت شده به مقصد می کنند.

بهتر است خدمات فریت را از همان شرکت هواپیمایی که اقدام به رزرو بلیط هواپیما می کنید بخواهید. پس از تماس و هماهنگی های بعمل آمده با آن شرکت هواپیمایی جهت فریت بار، آنها کارگران و ماشین هایی جهت بردن وسایل و لوازم شما به ترمینال بار فرودگاه می کنند. بسته بندی و حمل بار شما درست همانند آن است که با استفاده از یک شرکت باربری در تهران، می خواهید اسباب کشی کنید. پس لازم نیست نگران باشید. بهتر است که از خدمات شرکت های هواپیمایی معتبر در این زمینه استفاده کنید، مثلا در کشورهای خارجی شرکت هایی مانند Lufthansa و یا KLM  که در این زمینه بهترین خدمات را ارائه می دهند.

خدمات فریت با

برای انجام خدمات فریت بار نیز همانند روشی که در اتوبار تهران وجود دارد بارنامه ای صادر می شود که حاوی اطلاعات مسافر است (مثلا شماره های تماس مسافر و یا آدرس ) و غیره که در اصل یک کد 11 رقمی دارد و 3 رقم سمت چپ آن نشان دهنده کد آن شرکت هواپیمایی است (برای مثال کد هواپیمایی لوفت هانزا آلمان 220 است) و بر روی برچسب چسبانده می شود. این برچسب بار، براحتی نوع بار، مبداء و مقصد و همچنین تعداد بسته ها را نشان می دهد که باعث می شود بارها براحتی قابل شناسایی بوده و در حین پرواز هیچ مشکلی برای حمل و نقل شان پیش نیاید.

 

حمل بار به خارج از کشور معمولا به سه طریق صورت می گیرد:

• حمل بار هوایی
• حمل بار زمینی
• حمل بار دریایی

 

حمل اثاثیه منزل به خارج از کشور به صورت هوایی: بهتر است زمانی از این روش استفاده کنید که بار و اثاثیه شما سبک است. حمل بار هوایی زمانی گزینه انتخابی خوبی است که حجم و وزن بار شما کم بوده و بخواهید که آن را سریعتر به مقصد برسانند. هزینه باربری به خارج از کشور با هواپیما نسبت به دو روش زمینی و دریایی بیشتر است . به همین جهت پیشنهاد می کنیم چنانچه قصد استفاده از این روش را دارید از مشاوره متخصصان ما در آتی بار نیز استفاده نمایید.

حمل بار به صورت هوایی

حمل بار به خارج از کشور به صورت زمینی این روش برای ارسال بار و اثاثیه به کشور های همسایه انتخاب می شود. اگر که قصد استفاده از خدمات حمل بار به خارج را دارید، می توانید با پرداخت هزینه های مربوطه از این خدمات بهره مند شوید.
اما در نظر داشته باشید که جهت خدمات کارگو زمینی و حمل بار و اثاثیه مسافران از این طریق نیاز به پرداخت کلیه هزینه های کامیون و یا تریلی های باری است. لذا چنانچه حجم بار و یا اجناس شما چندان زیاد نیست و از طرف دیگر جهت ارسال بار به کشور مقصد عجله دارید، این روش گزینه مناسبی نیست و ارسال بار هوایی به صرفه تر و سریع تر است.

حمل بار به صورت زمینی

حمل بار به خارج از کشور به صورت دریایی می تواند جهت حمل بار مسافران و یا خدمات کارگو مورد استفاده قرار گیرد. در این روش اجناس و یا بار مسافران و یا بازرگانان (تجار و یا شرکتهای تجاری و بازرگانی) بسته بندی و آماده حمل شده و از طریق کانتینرهای مخصوص و سپس کشتی های باری به کشور مقصد ارسال می شوند.

امروزه بسیاری از اشخاص حقیقی و یا حقوقی که قصد ارسال بار به خارج از ایران را دارند روش اول یعنی ارسال بار هوایی را انتخاب می کنند. اما روش های دیگر نیز برای برخی افراد یا شرکتها می تواند گزینه مناسبی باشد. به ویژه اشخاصی که وسایل و بارهای حجیم و سنگین زیادی – مانند مبلمان، کمدهای بزرگ و یا میزهای نهارخوری بزرگ – دارند.

حمل بار به صورت دریایی

زمانی که قصد باربری و حمل بار به خارج از کشور را داشته باشید می توانید انجام خدمات بسته بندی لوازم منزل، حمل بار به کشور مورد نظر و چینش آنها را نیز از باربری تهران آتی بار بخواهید. انجام بسته بندی اثاث منزل به خارج از کشور از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است. خصوصا زمانی که حمل اسباب و لوازم را به روش زمینی و یا دریایی انجام دهید. چرا که در این روش ها بار و لوازم شما روزها در مسیر هستند و جابجایی در ماشین و یا کشتی حمل بار ممکن است باعث ضربه وارد شدن به لوازمتان شود. توصیه اتوبار آتی بار به شما تهیه لوازم مخصوص برای بسته بندی و همکاری با کارگران حمل اثاثیه منزل برای بسته بندی حرفه ای لوازم است.

جهت دریافت مشاوره رایگان باربری و اطلاع از هزینه های بسته بندی لوزم منزل و باربری می توانید با ما در تماس باشید.

اتوبار آتی بار

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *