چیدن اثاثیه در ماشین باربری چگونه باید باشد؟

یکی از مواردی که به هنگام حمل بار و یا اسباب کشی منزل و ادارت حتما باید به آن توجه داشت، چیدن اثاثیه در ماشین باربری به صورت صحیح و اصولی است است. چه زمانی که از شرکت های باربری کمک می گیرید و چه زمانی که خودتان شخصا نسبت به انجام امور اسباب کشی و باربری اقدام می کنید، حتما باید نکات مهمی را در نحوه چیدن بار هنگام اسباب کشی در خودرو مناسب باربری را رعایت کنید تا بدون هیچ گونه آسیب دیدگی و خسارتی بتوانید امور مربوط به حمل بار و اثاثیه را به خوبی به پایان برسانید.

 

بسته بندی لوازم منزل

پیش از بارگیری لوازم و وسایل منزل در ماشین های حمل بار، بسیار مهم است که بسته بندی لوازم و وسایل منزل را به صورت صحیح انجام داده باشید. در صورتی که کارتن و جعبه وسایلتان را نگه داشته اید، ترجیحا از همان ها برای بسته بندی و آماده سازی لوازمتان برای اسباب کشی استفاده کنید. در غیر این صورت حتما جعبه ها و کارتن های مقاومی که مخصوص اسباب کشی هستند، چسب، طناب و استرچ رپ و.. را از باربری های معتبر تهیه کنید.

برای بسته بندی وسایل شکستنی حتما داخل کارتن و کف آن را با چیزی مثل پارچه یا روزنامه بپوشانید تا از آن به خوبی محافظت شود. همچنین وسیله مورد نظر نیز باید داخل کاغذ بسته بندی یا پلاستیک حباب دار پوشانده شود. استفاده از کارتن های هم اندازه کمک بسیار بزرگی برای چینش اثاثیه داخل ماشین های باربری محسوب می شود. زیرا این کار نظم و ترتیب بیشتری به اثاثیه شما می بخشد و کارتن ها راحت تر در کنار هم قرار داده می شوند. اگر بسته بندی اثاثیه را به خوبی انجام دهید و وسایل را به درستی بسته بندی کنید، چینش اثاثیه بسته بندی شده در ماشین حمل بار نیز بسیار راحت تر خواهد بود.

بسیاری از باربری ها نظیر باربری تهران آتی بار علاوه بر فروش وسایل مناسب برای اسباب کشی، خدمات بسته بندی حرفه ای لوازم منزل را نیز ارائه می کنند. شما می توانید از طریق تماس با آتی بار مشاوره رایگان باربری دریافت کنید و خدماتی که می خواهید را رزرو کنید.

 

اتوبار آتی بار

 

چیش صحیح اثاثیه در ماشین باربری چه مزایایی دارد؟

  • باعث کاهش تعداد دفعات رفت و آمد کارگران حمل اثاثیه می شود و به طبع با کاهش زمان باربری هزینه آن نیز کاهش پیدا می کند.
  • چیدن صحیح بار در کامیون، نیسان، وانت بار، خاور یا ماشین دیگر باعث می شود لوازم آسیب نبیند.
  • چیدن درست و اصولی اسباب و اثاثیه، باعث بالا رفتن سرعت کارگران در خالی کردن لوازم و وسایل می شود.

 

نحوه چیدن بار هنگام اسباب کشی باید به چه صورت باشد؟

ترتیب کارهایی را که برای چیدن صحیح اثاثیه در ماشین باربری در ماشین های حمل بار انجام شوند به این صورت است:

ابتدا لوازم سنگین تر: لوازم سنگین به لوازمی گفته می شود که به دو نفر یا بیشتر برای جابجا کردنشان نیاز است. ماشین لباسشویی، ماشین ظرف شویی، گاز، یخچال ساید بای ساید و … از این دسته اند.  این وسایل باید در انتهای کامیون یا خاور و نزدیک به اتاق راننده قرار بگیرند. حتما دقت داشته باشید که اثاثیه سنگین به گونه ای باید در ماشین چیده شوند که وزن آنهابه طور مساوی بین قسمت انتهای ماشین باربری پخش شود. برای محافظت از وسایل ستگین و بخصوص کمد ها از پتو با پارچه های ضخیم استفاده کنید تا در مسیر دچار ضرب دیدگی نشوند.

 

لوازم بلند را بارگیری کنید : بعد از بارگیری لوازم سنگین به سراغ وسایل بلندتر و سبک تر مانند کمد، مبلمان ها، رویه های میز، بخش های جدا شده تخت ها و فرش های لوله شده بروید. این وسایل را در دوطرف ماشین حمل بار که دیواره های طولانی تری دارند قرار دهید. بسته بندی مبلمان و تشک ها باید به گونه ای باشد که حین جابجایی روکش آنها دچار پارگی نشود. میزها و صندلی ها را نیز در میان لوازم دیگر در ماشین حمل بار جای دهید. فرش ها را به صورت خوابیده در کف ماشین با روی لوازم دیگر قرار دهید.

 

جابجایی مبلمان

 

سنگین ترین و بزرگترین جعبه ها را بچینید: از فضای زیر میزها و روی صندلی ها برای جای دادن جعبه ها و کارتن ها استفاده کنید. همچنین می توانید جعبه های را روی اثاثیه دیگر مانند مبلمان ها قرار دهید. توجه داشته باشید  جعبه هایی که در این مرحله در ماشین حمل بار می چینید نباید کارتن های مربوط به لوازم شکستنی را شامل شوند!

 

کارتن های سبک تر را روی کارتن های سنگین قرار دهید: اگر ماشین حمل بار مسقف در اختیار دارید، می وانید جعبه های سبک را تا نزدیکی سقف ماشین روی هم بچینید. دقت داشته باشید که در این صورت باید فاصله بین جعبه ها و سقف ماشین را توسط پارچه، لباس های کهنه یا تشک پر کنید.

 

مرحله آخر لوازم شکستنی است: از آنجایی که لوازم شکستنی آخرین لوازمی هستند که در ماشین های حمل اثاثیه بارگیری می شوند بهتر است که آنها را در روز اسباب کشی از سر راه دور کنید تا به هنگام رفت و آمد کارگران اسباب کشی این وسایل دچار شکستگی نشوند. بهترین محل برای قرار گیری لوازم شکستنی زیر صندلی ها یا زیر میزها است.

پس از انتقال تمامی وسایل و لوازم به ماشین حمل بار، تمام گوشه های خالی، زیر یا روی مبل ها و میزها را با لوازم باقی مانده مانند ساک ها و کیف هایی که لوازم شکستنی ندارند پر کنید. از هر اثاثیه باقی مانده دیگری مانند جالباسی، جعبه ابزار، بوت ها و کفش ها و… که امکان شکستن و آسیب دیدگی در حین جابجایی ندارند برای پر کردن فضاهای خالی استفاده کنید. چرا که وجود فضای خالی بسیار بین لوازم یا عدم طبقه‌بندی مناسب اثاثیه، سلامت وسایل را به خطر می اندازد.

 

سهل انگاری و چیدمان نادرست اثاثیه در ماشین باربری چه عواقبی دارد؟

زمانی که تصمیم به جابجایی و انتقال بار و وسایل به محل جدید را داریم، اصلی ترین هدف ما سالم و بدون نقص رساندن آنها به مقصد است. برای رسیدن به این هدف باید بسته بندی صحیح صورت بگیرد، از باربری های معتبر برای جابجایی کمک بگیریم، ماشین مناسب برای باربری با راننده مجرب انتخاب کنیم. حال اگر در چیدن اثاثیه در ماشین باربری دقت کافی را نداشته باشیم و موارد ایمنی را رعایت نکنیم به هدف خود نخواهیم رسید. بلکه خسارت زیادی به وسایل وارد می شود، خستگی ناشی از اسباب کشی برای ما چند برابر خواهد شد و تجربه بدی از اسباب کشی در خاطر ما خواهد ماند.

 

همکاری با باربری های معتبر و استفاده از خدماتی که برای بیمه بار ارائه می کنند این اطمینان را به شما می دهد که با خیال راحت تری نسبت به انجام امور باربری اقدام کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *