قبل از اسباب کشی حتما بخوانید!

پیش از آنکه نسبت به بسته بندی و حمل اسباب و اثاثیه به محل جدید اقدام کنید نیاز است تا از نکاتی قبل از اسباب کشی آگاهی کامل داشته باشید و آنها را به صورت اصولی دنبال کنید. به همین علت این مجموعه اقدامات و نکات را برای شما گردآوری کرده ایم تا دچار مشکل نشوید:

 

زمان بندی ها را صحیح و دقیق انجام دهید. اولین موضوعی که پیش از اثاث‌کشی باید به آن توجه کنید مشخص کردن زمان دقیقی است که باید برای جمع‌آوری، بسته‌ بندی لوازم منزل و جابجایی آنها در نظر بگیرید. نداشتن برنامه از پیش تعیین شده و انجام همه کارها در روز اسباب کشی باعث می‌شود که علاوه بر مشکل کمبود وقت، اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی کوچک و بزرگ زیادی بر سر راه یک جابجایی ساده و مطمئن قرار بگیرند. در صورتی داشتن برنامه ریزی برای انجام امور اسباب کشی باعث می شود  کارها درست و به موقع پیش بروند.

 

باربری معتبر و مناسبی را انتخاب کنید. یک باربری مورد اطمنان و با سابقه نسبت به ارائه کلیه خدمات مربوط به باربری آمادگی لازم را دارد. باربری‌های حرفه‌ای معمولاً از انواع وسایل نقلیه با اندازه‌های مختلف بهره می‌برند و یک زمان‌بندی دقیق را به شما می دهند و امکان جابجایی انواع لوازم به‌ تمامی مقاصد موردنظر شما وجود دارد. همچنین با ارائه خدمات و هزینه هایی که از جانب اتحادیه باربری اعلام شده اند، برای شما خاطره خوبی از اسباب کشی و باربری به یادگار می گذارند.

 

لیستی از لوازم و وسایل منزل تهیه کنید. ممکن است تصور کنیم که تهیه این لیست بسیار زمانبر است و نوشتن آن اهمیت و ضرورتی ندارد. داشتن یک لیست کامل از وسایل منزل و محل قرارگیری آن‌ها در بسته‌بندی به شما کمک می‌کند که از جمع‌آوری تمامی وسایل، اطمینان حاصل کنید و علاوه بر آن نیز بتوانید در مقصد، با سرعت بیشتری وسایل خود را پیدا کنید.

 

وسایل برقی و گازی را جدا کنید. عجله در باز کردن وسایلی که نیاز به ایمنی بالا در جداسازی و بسته‌بندی دارند، می‌تواند به یک فاجعه تبدیل شود. پس حتما این کار را یک روز قبل از اسباب کشی و با دقت و حوصله انجام دهید. برای مصون ماندن کودکات خطرات مربوط به وسایل برقی و گازی از ست‌های مناسب استفاده کنید تا راه دسترسی آن‌ها را به لوله‌ها، شیر‌های گاز و سیم‌های برق را محدود کنید.

جمع‌آوری یخچال نیز به ۲۴ ساعت زمان مفید نیازمند است. از یک هفته پیش از اثاث‌کشی، فکری به حال مواد غذایی مصرفی موجود در یخچال بکنید تا در روز اسباب کشی فاسد نشوند.

 

وسایل اضافه و دور ریختنی را جدا کنید. پیش از شروع به جمع‌آوری وسایل منزل، وسایل بدون استفاده و اضافه را دور بیندازید یا به افراد نیازمند ببخشید. این کار هزینه و زمان باربری را کاهش می دهد و به شما کمک می کند تا در منزل جدید فضای بیشتری در اختیار داشته باشید.

 

بسته بندی را دقیق و اصولی انجام دهد. می توان گفت که مهمترین بخش اسباب کشی، انجام صحیح بسته بندی اسباب و وسایل است. پیش از شروع پروسه بسته‌بندی، حتما وسایل مخصوص برای این کار را تهیه کنید. وسایل مخصوص برای بسته بندی عبارتند از کارتن اسباب کشی، استرچ رپ، hand truck، چسب، کیسه‌های بزرگ و ضربه‌گیر. در صورتی که انجام بسته بندی لوازم را از باربری ها بخواهید. کارگران اسباب کشی موظفند تا این وسایل را نیز همراه خود به منزل شما بیاورند.

پوشاک و دیگر لوازم پارچه‌ای را می‌توانید در کیسه‌های زباله بسیار بزرگ قرار دهید و روی کیسه را چسب بزنید. لوازم کوچک باید در جعبه‌های کوچک و متوسط قرار بگیرند. باید به این موضوع دقت شود که جابجایی لوازم متوسط و بزرگ برای کارمندان باربری ساده‌تر است و بهتر است بسته‌ها را در اندازه‌ای مناسب انتخاب کنید.

بهترین گزینه برای بسته‌بندی و نصب ضربه‌گیر بر روی وسایل بزرگ منزل، سپردن این موضوع به نیروی متخصص باربری است. این اشخاص با تجربه بالا در زمینه بسته‌بندی و جابجایی لوازم بزرگ و سنگین، می‌توانند بهترین راهکار را به شما ارائه دهند. در نظر داشته باشید که هرچند یک بسته‌بندی دقیق، هزینه‌های جابجایی را افزایش می‌دهد، اما با این عمل از خطرات و هزینه‌های بزرگ‌تر، جلوگیری می‌کنید.

 

وسایل شکستنی را نشانه گذاری کنید. حتما به هنگام بسته بندی وسایل شکستنی روی جعبه و کارتن آنها بنویسید که شکستنی هستند تا کارگران حمل اثاثیه هنگام حمل و جابجایی احتیاط بیشتری بخرج دهند.درصورتی‌که روی بسته‌های مهم و شکستنی، هیچ‌گونه علامتی نگذارید، نمی‌توانید انتظار داشته باشید که این وسایل با احتیاط بیشتر حمل شوند و در سلامت کامل به مقصد برسند.

 

از لوازم قیمتی محافظت کنید. وسایل قیمتی مثل طلا، جواهرات، پوشاک گران قیمت و پول نقد، را هرگز در دسترس قرار ندهید. برای پیشگیری از بروز هرگونه مشکل به شما توصیه می کنیم تا جابجایی وسایل شخصی گران‌قیمت را خودتان به عهده بگیرید تا بتوانید از امنیت بالای آن‌ها اطمینان کسب کنید.

 

جعبه کمک‌های اولیه را در دسترس قرار دهید. یک باربری استاندارد، تمامی وسایل مربوط به کمک های اولیه و لوازم اطفا حریق را با خود به همراه دارد. اما با این حال بهتر است که جعبه کمک های اولیه را در دسترس خود قرار دهید.

 

منزل جدید را تمیز کنید. برای آماده سازی خانه پیش از اسباب کشی باید قبل از اسباب کشی و ورود وسایل به منزل جدید به آنجا را نظافت کنید و نسبت به تعمیرات لوله کشی، برق، سیستم گرمایشی و سرمایشی و رنگ آمیزی هایی که ممکن است لازم باشد اقدامات لازم را انجام دهید.

 

در پایان با رعایت نکات ذکرشده در این مقاله و یک تعامل سالم با مدیریت و کارمندان باربری، می توانید یک اثاث‌کشی و جابجایی دقیق، سریع و آسان را تجربه کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *