جابجایی گیاهان آپارتمانی در اسباب کشی

زمانی که تصمیم به نقل مکان و اسباب کشی به خانه و یا شرکت جدید داریم، باید نسبت به فرایند جمع آوری و بسته بندی لوازم منزل و اداره بسیار دقت کنیم و اصول صحیح برای بسته بندی و جابجایی را رعایت کنیم تا آسیبی به وسایل وارد نشود و بتوانیم آنها را سالم به محل جدید انتقال دهیم. حمل و جابجایی گیاهان آپارتمانی در اسباب کشی نیز همانند بسیاری دیگر از اسباب و وسایل نیز رعایت نکات مهمی را می طلبد. در این مقاله به شما آموزش می دهیم که چگونه می توانید با رعایت چند نکته ساده گیاهان و گلدان ها را به محل جدید منتقل کنید.

 

در جابجایی گیاهان چه مشکلاتی ممکن است پیش بیاید؟

 • بسیاری از گیاهان نسبت به جابجایی حساسیت زیادی دارند.
 • گلدان های گل ممکن است گاهی بسیارسنگین و بدبار باشند.
 • گل های تزئینی ممکن است قیمت زیادی داشته باشند و سال های زیادی از عمر آنها گذشته باشد. حفظ شادابی گیاهان مورد علاقه در اسباب کشی و جابجایی یکی از نگرانی های هر اسباب کشی است.

هیچ کس تمایل ندارد در اسباب کشی گیاهان کوچکترین آسیبی به آنها وارد شود. اسباب کشی گیاهان می تواند موجب استرس و نگرانی زیادی شود زیرا آنها را باید به همان شکل که هستند جابجا کرد و گیاهان شما در حین اثاث کشی و باربری بدون کمترین صدمه به محل جدید منتقل شوند.

نکات مهم برای جابجایی گل و گیاهان آپارتمانی در اسباب کشی

 • جابجایی گیاهان و گلدان ها را به همان شکل که هستند باید انجام دهید. هر گونه بسته بندی و جابجایی در خاک و گلدان آنها در این زمان ممکن است باعث آسیب دیدگی گیاه و از بین رفتن آن شود.
 • گلدان و یا ظروف گیاهان را با توجه به جنس آنها که می تواند از شیشه ، پلاستیک، فایبرگلاس و یا چوبی باشد دسته بندی کنید. در مورد ظرف و گلدان های شیشه ای حتما اصول بسته بندی لوازم شکستنی را به کارببرید تا به هم خوردن آنها به یکدیگر در طول مسیر باعث ایجاد شکستگی نشود.
 • برای اینکه گیاهان تا چند روز پس از اسباب کشی نیازی به آبیاری نداشته باشند پیش از شروع اسباب کشی گیاهان و گل ها را (غیر از گیاهان بیابانی مانند کاکتوس) به قدر نیاز آبیار کنید خاک آنها کمی مرطوب باشد.
 • حتی الامکان گلدان ها را در جعبه های اسباب کشی، محکم قرار دهید. ضمنا حتما فضای خالی درون جعبه را هم با استفاده از موادی مثل فوم یا روزنامه یا پلرچه و نایلون پر کنید تا هنگام حرکت ماشین اسباب کشی، گلدان ها تکان نخورند و خاک آن ها در جعبه ریخته نشود و همچنین ساقه و برگ های گیاهان با تکان های ماشین، دچار آسیب و ریزش و شکستگی نشوند.
 • اگر تعداد گلها و گیاهان شما کم و اندازه گلدان شان هم بزرگ نیست، می توانید با ماشین شخصی خودتان آنها را به محل جدید حمل کنید
 • اگر قصد جابجایی و نقل مکان به شهرستان را دارید، سعی کنید زمانی از روز را جهت باربری و اسباب کشی انتخاب کنید که کمترین نوسانات و تغییرات دمای هوا در آن روز باشد تا بر اثر سرما یا گرمای ناگهانی، گیاهان دچار مشکلی نشوند و صحیح و سالم به مقصد برسند.
 • گذاشتن گیاهان در خودروی باربری (اتوبار) را جزء مراحل آخر بگذارید و به کارگر حمل اثاثیه که مسئول این کار را بر عهده دارد، تاکید کنید که نهایت دقت را در این کار انجام بدهد.
 • اگر قصد باربری به شهرستان را دارید، سعی کنید زمانی را جهت باربری و اسباب کشی انتخاب کنید که کمترین نوسانات و تغییرات دمای هوا در آن روز باشد تا بر اثر سرما یا گرمای ناگهانی، گیاهان دچار مشکلی نشده و سالم به مقصد برسند.
 • جابجایی گل، گیاهان و گلدان های آپارتمانی هنگام اسباب کشی و حمل لوازم منزل یکی از نکات حائذ اهمیت است. روشهای صحیح و نکاتی درباره جابجایی گل و گیاهان در اسباب کشی وجود دارد که ما در این مقاله برای شما روشن خواهیم کرد.
 • جابجایی این موجودات زنده و زیبا یکی از نکات مهمی است که بسیاری از مشتریان تا حدودی نگران چگونگی اجرای آن و سالم رساندن گیاهان و گلدان ها به مکان جدید، هستند.

اسباب کشی گیاهان یکی از دغدغه های اصلی کسانی است که قصد استفاده از باربری ارزان قیمت درغرب تهران و اسبا کشی را دارند. اسباب کشی گیاهان، به معنی جابجایی گلدان ها یا گیاهان خانگی و آپارتمانی است برای اسباب کشی است. اگر از آن دسته افرادی هستید که گل های زیادی در منزل خود نگهداری می کنید و قصد اسباب کشی و باربری ارزان قیمت درغرب تهران را دارید حتما برای اطلاع از تمامی نکات و موارد لازم در جهت حفظ گیاهان در جابجایی ها با ما تا پایان این مقاله در زمینه اسباب کشی گیاهان همراه باشید.

اگر پس جابجایی گیاهان نیاز به تعویض خاک داشته باشند:

 • برگه های روزنامه و یا چندین کاغذ باطله در جایی که می خواهید خاک گلدان را عوض کنید، پهن کنید.
 • گلدان جدید را آماده کرده و در گوشه ای از آن محل قرار دهید.
 • خاک جدید و مواد مغذی تقویتی که می خواهید پای گل بریزید، را در دسترس قرار دیهد تا بتوانید به سرعت با استفاده از آن خاک گیاه را عوض کنید.
 • پایین ترین بخش گلدان را با کمی خاک ساده پر کرده و بقیه آنرا با استفاده از ترکیب خاک جدید و ماد تقویتی پر کنید و گیاه را به آرامی در گلدان یا ظرف جدید قرار دهید بطوری که ساقه های آن کاملا در خاک قرار گیرد.

حمل و جابجایی گیاهان آپارتمانی به ویژه درمسافت های طولانی و هنگام حمل بار تنیاز به مراقبت بسیار زیادی دارد. مسلما هیچ کسی دوست ندارد، هنگام اسباب کشی و جابجایی بار گلدان هایش بشکند و یا شاخه و یا ساقه گیاهان آسیب ببینند. چه بسا که ممکن است این گل و گیاهان، یادگاری و یا هدیه ای از طرف دوستان و یا خانواده بوده و از این جهت اهمیت حفظ سلامت آنها را دوچندان کند. استفاده از خدمات حمل بار از باربری های معتبر باعث می شود تا نگرانی هایی که نسبت به آسیب دیدگی گیاهان وجود داد تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا کند. باربری تهران آتی بار با استفاده از وسایل مناسب بسته بندی و انجام بسته بندی حرفه ای آماده انجام امور مربوط به اسباب کشی است. جهت دریافت مشاوره و ثبت سفارش باربری می توانید از طریق شماره های ۲۲۰۲۱۸۵۳ – ۸۸۷۷۳۸۰۶ – ۴۴۳۶۰۱۴۶ با آتی بار در تماس باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *