جابجایی اجسام سنگین

یکی از چالش هایی که به هنگام انجام امور مربوط به اسباب کشی و یا خرید لوازم منزل با آن رو به رو هستیم جابجایی اجسام سنگین است. حمل و جابجایی وسایلی مانند یخچال ساید بای ساید، پیانو، میز بیلیارد، گاوصندوق، مبلمان و … همواره رعایت اصول و نکات ایمنی و همچنین کمک گرفتن از افراد متبحر در این زمینه مانند کارگران حمل اثاثیه منزل را می طلبد.

در ادامه این مقاله به نکاتی که برای حمل و جابجایی وسایل سنگین باید رعایت کنید می پردازیم تا بتوانید بدون هیچ مشکلی آنها را جابجا کنید و به راحتترین روش ممکن به محل جدید انتقال دهید.

نکات مهم برای جابجایی وسایل سنگین

از پایه های چرخدار براي جابجايي گاز، يخچال، و ماشين لباسشويي استفاده كنيد. برای این کار ابتدا درب اين وسايل را ببنديد و سپس آنها را روي پايه چرخ قرار داده و با دقت حركت دهيد.

پیش از اینکه نسبت به بلند کردن و جابجایی اجسام سنگین اقدامی انجام دهید حتما وزن بار را برآورد کنید. مطمئن شوید که توان کافی برای بلندکردن و حمل جسم را دارید. بهترین روش برای انتقال یک جسم سنگین، هل دادن و کشیدن آن روی یک سطح صاف و هموار است.

برای بلند کردن و جابجایی وسایل حتی الامکان از یک نفر كمك بگيريد. در غیر این صورت ابتدا یک طرف وسیله را جابجا کنید و سپس به طرف ديگر برويد. براي تخت، كمد و حمل مبلمان و ساير وسايل مي توانيد از اين تكنيك استفاده كنيد.

انجام حرکات کششی ملایم پیش از انجام کارهای سنگین باعث افزایش قدرت و توان بدن شده و از وارد شدن فشار ناگهانی به گردن، ستون فقرات و کمر شما تا حد زیادی جلوگیری می کند. به کارهای خود تنوع دهید و کارهای سبک را بین کارهای سنگین انجام دهید و برای جلوگیری از آسیب به کمر، از انجام کارهای ایستاده و نشسته طولانی‌مدت بپرهیزید.

برای بلند کردن وسایل سنگین از روی زمین تا حد امکان جسم را به بدنتان نزدیک کنید. زانوهایتان را خم کنید و به حالت نیمه نشسته درآیید. مقداری فاصله میان پاها ایجاد کنید. یک پا را قدری جلوتر از پای دیگر قرار دهید. ناحیه پشت بخصوص کمر خود را صاف نگهدارید تا آسیبی به ستون فقرات شما وارد نشود.

در جابجایی جعبه ها روی زانو نشسته و جعبه رابردارید سپس بلند شوید سعی شوید که در این وضعیت کمر صاف باشد و از زانو بعنوان گلوگاه جابجایی استفاده گردد.

 

بلند کردن جعبه ها در اسباب کشی-min(1)

 

برای گرفتن جسم از تمام کف دستتان استفاده کنید، پس از اینکه از جایگیری جعبه و یا دستگیره وسیله در دستانتان آن را به آرامی بلند کنید. بهتر است برای حمل اجسام سنگین و بد دست از دیگران کمک بگیرید.

در حین بلند کردن بار و حمل جسم ناگهان به طرفین نچرخید. اگر میخواهید جسم را به طرف چپ یا راست بگذارید از کمر نچرخید بلکه کاملاً جهت کل بدنتان را به طرفین بچرخانید..

هنگام جابجایی وسایل سنگین مکث های طولانی داششته باشید و بعد از جابجایی هر جعبه چند قدم پیاده روی کنید تا به وضعیت مناسب جسمانی برسید و مجددا وسایل بعدی را جابجا کنید.

پیشنهاد ما در بلند کردن جعبه ها در اسباب کشی اتوبار تهران آتی باربه شما عزیزان این است که امور مربوط به جابجایی و حمل اسباب و وسایل سنگین را به باربری های مطمئن بسپارید. چراکه تمام افرادی که در باربری ها خدمات حمل و بسته بندی را انجام می دهند افرادی متبحر هستند و نسبت به حمل تمام اثاثیه های منزل و اداره تسلط کافی را دارند و بدون هیچگونه آسیب دیدگی این کار را برای شما انجام می دهند.

استفاده از خدمات باربری باعث می شود تا بدون اینکه سلانتی خود را به خطر بیندازید و حین جابجایی دچار مشکل شوید و به وسایلتان خسارتی وارد شود بتوانید باربری بی دردسر را تجربه نمایید.

اتوبار آتی بار 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *