بسته بندی کفش ها برای اسباب کشی

اسباب کشی کردن و نقل مکان به خانه جدید به داشتن برنامه ریزی صحیحی برای بسته بندی اسباب و اثاثیه، تصمیم گیری برای استفاده از خدمات باربری معتبر برای حمل و جابجایی وسایلی که باید جا به جا شوند و تهیه لیستی از کارهای کوچک و بزرگی که باید انجام شوند نیازمند است. یکی از کارهایی که باید برای آن زمان کافی در نظر بگیرید بسته بندی کفش ها برای آماده سازی آنها برای جابجایی و اسباب کشی است. در این ادامه به نکاتی در این باره اشاره می کنیم.

 

بسته بندی کفش برای اسباب کشی

بسته بندی و مرتب کردن کفش ها باعث صرفه جویی در استفاده از فضا می شود و در مقابل از آنها در برابر آسیب دیدگی و له شدن آنها حین جابجایی جلوگیری می کند. با استفاده از ترفندهای بسته بندی کفش در اسباب کشی، جمع و جور کردن این وسیله­‌های کوچک در روند طولانی اسباب­‌کشی به سهولت انجام می‌­شود. برای این کار باید موارد زیر را در نظر بگیرید.

1. جداسازی کفش‌­ها

پیش از هر کاری کفش هایی را که نیاز ندارید را جدا کنید. شما می­‌توانید آنها را در حراجی وسایل دست دوم بفروشید یا به نیازمندان اهدا کنید. سپس کفش‌­هایی که می‌­خواهید بسته بندی کنید را دسته بندی و از هم جدا کنید. برای اینکار، صندل­‌ها، کفش­‌های پاشنه بلند، چکمه­‌ها، کفش­‌های ورزشی و.. را در گروه­‌های مختلفی قرار دهید.

2. تمیز کردن کفش‌­ها

پس از جداسازی و گروهبندی کفش ها، آنها را تمیز کنید و کفش­‌هایی که مناسب این فصل نیستند را نیز از سایر کفش‌­ها جدا و پیش از همه بسته بندی کنید. (توجه داشته باشید که پس از تمیز کردن کفش­‌هاختما باید صبر کنید تا کفشها خشک شوند. در غیر این صورت رطوبت باعث کپک زدن کفش می­‌شود.)

3- بسته بندی کفش ها

برای بسته بندی کفش ها از جعبه های مقوایی محکم و با دوام استفاده کنید. اگر که جعبه اصلی آنها را نگه داشته اید حتما از آن برای بسته بندی استفاده کنید. در غیر این صورت از جعبه هاییی که هم اندازه کفش ها هستند باید استفاده کنید. اگر نمی توانید به حد کافی جعبه کوچک پیدا کنید،از یک کارتن اسباب کشی استفاده کنید و کفش ها را درون آن بچینید. علاوه بر جعبه به کاغذ، ماژیک، نوار چسب و قیچی نیاز خواید داشت. کفش هایتان را جفت جفت بسته بندی کنید تا به هنگام باز کردنشان به زحمت نیافتید.

بسته بندی کردن کفش

 

نحوه بسته بندی انواع کفش‌­ها برای اسباب کشی

1. بسته بندی کفش‌­های پاشنه‌­دار

این دسته شامل کفش­‌هایی با پاشنه بلند و چکمه‌­ها می شود. برای بسته بندی آنها باید درون آنها را با وسایل و اکسسوری ها و یا کاغذ پر کنید تا با همان فرم و ظاهری که دارند بتوانید آنها را درون جعبه بسته بندی قرار دهید.

تکنیک قرار دادن چیزی در داخل چیز دیگر از مهمترین مهارت­‌های بسته بندی کفش برای اسباب کشی است. در این صورت می­‌توان از تمام فضا برای بسته بندی وسایل استفاده کرد. بسته بندی برخی لباس‌­ها در داخل و کنار کفش‌­ها برای پر کردن فضای داخل چمدان نیز بسیار هوشمندانه است.

جعبه کفش را پیدا کنید. اگر جعبه اصلی را نگه نداشته‌­اید، از جعبه­‌های بسته بندی استفاده کنید. برای کفش­‌های مهمتر، از جعبه‌­های کوچک در ابعاد کفش استفاده کنید. به این ترتیب، هر جفت کفش در یک جعبه جای می‌­گیرد. کف جعبه را با روزنامه، کاغذ، لباس، یا بابل رپ (Bubble Wrap) پوشانده، و داخل کفش خود را نیز با کاغذ یا لباس و جوراب­‌های‌­تان پر کنید. پاشنه‌­های کفش را نیز با کاغذ بسته بندی برای جلوگیری از آسیب بپوشانید و با نوار چسب بچسبانید.

کفش را در جعبه قرار دهید و کاغذ بسته بندی را در فضای خالی اطراف آن قرار دهید تا از فشار به کفش در حین بارگیری، چیدمان کارتن‌­های دیگر روی آن، و حرکت آن در کارتن جلوگیری شود. می‌تواند کفش‌­های خود را نیز در بسته بندی کفش برای اسباب کشی به هم وصل کنید تا فضای کمتری بگیرند.

2. بسته بندی کفش‌­های اسپرت

پس از تمیز کردن کفش‌­ها، فضای داخل کفش­‌ها را با جوراب، روزنامه یا بابل رپ پر کنید. به این ترتیب، شکل و فرم اصلی کفش‌­های مورد علاقه شما در بسته بندی کفش برای اسباب کشی حفظ می­ شود. برای کفش هایی که روزانه مورد استفاده قرار میدید و خیلی هم گران نیستند می توانید از صندوق­‌های چوبی یا پلاستیکی موجود در خانه برای بسته بندی کفش ها استفاده کنید. البته باید کف و دیواره­‌های آن را با کاغذ مناسب یا پارچه ضخیم بپوشانید. سپس کفش‌­ها را کنار بچینید و فضای خالی را با جوراب و لباس پر کنید. سپس روی جعبه را با مقوا بپوشانید و چسب بزنید.

نکات مهم جهت بسته بندی صحیح کفش ها در اسباب کشی:

1- داخل کفش ها را با کاغذ بسته بندی پر کنید تا در حین جابجایی و اسباب کشی شکل خود را حفظ کنند. یک ورق کاغذ بسته بندی بردارید و یک لنگه از کفش هایتان را درون آن بپیچید تا کفشتان به طور کامل با کاغذ بسته بندی پوشانده شود. حال نوبت به لنگه دیگر کفشتان می رسد، آن را نیز به همین نحو با کاغذ بسته بندی بپوشانید تا در نهایت یک جفت کفش کاغذ پیچی شده منظم و مرتب به دست آید. همین روش را برای سایر کفش هایتان هم به کار بندید، البته به استثنای چکمه ها که هر لنگه از آن ها باید جداگانه کاغذ پیچی و بسته بندی شوند.

بسته بندی کفش با کاغذ

2- کفش های جعبه دار را در یک کارتن دیگر بگذارید. حال یک جعبه بزرگ تر بردارید و کفش های سنگین تر را کف آن بچینید و کفش های سبک تر را رویشان بگذارید. بعد از چیدن هر کفش یا جعبه کفش یک ورق کاغذ بسته بندی تمیز را میانشان قرار دهید و فضاهای خالی درون جعبه را با کاغذ بسته بندی مچاله شده پر کنید. در بالای جعبه باید کفش های فاقد جعبه قرار گیرند. یک مقوای محکم بردارید و با چسب در جعبه ها را محکم ببندید و در نهایت نام صاحب کفش را بر روی جعبه ها بنویسید. باید با بسته بندی کفش هایی شروع کنید که مخصوص فصل بعدی‌ست. (به عنوان مثال اگر در فصل زمستان مشغول اسباب کشی هستید، با بسته بندی کفش های تابستانی شروع کنید، یک ترفند زیرکانه و بی نظیر این است که، می توانید آن جعبه ها را علامت زده و باز کردنشان را به فصل تابستان موکول کنید، چرا که تا آن زمان نیازی به این کفش ها نخواهید داشت.) کفش هایی که بلافاصله بعد از نقل مکان به خانه جدید لازم دارید را در یک جعبه مجزا قرار دهید. در ماشین حمل اثاثیه ابتدا جعبه هایی را بچینید که به آن ها نیازی ندارید، آخرین جعبه هایی که در تریلی یا کامیون حمل اثاثیه قرار می گیرند، آن‌هایی هستند که بعد از رسیدن به مقصد به آن ها نیاز خواهید داشت.

به هنگام بار زدن اسباب و اثاثیه تان نباید اجسام سنگین را بر روی کفش ها بگذارید، چرا که ممکن است کج و معوج شوند و شکلشان تغییر کند. اگر همگام با اسباب کشی شما، برف و باران بارید، اطمینان یابید که رطوبت راهی برای نفوذ به جعبه هایتان نمی یابد، در غیز این صورت رطوبت به کفش هایتان آسیب خواهد رساند.

حال که تمام نکات فوق را رعایت کرده اید، می توانید با خیال راحت به منزل جدیدتان نقل مکان کنید. حتماً با خواندن این مقاله دریافتید که بسته بندی کفش ها کار چندان سخت و پر زحمتی نیست و با صرف کمی وقت و انرژی می توانید جابه‌جایی ساده ای داشته باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *