بسته بندی لوستر برای اسباب کشی باید چگونه باشد؟

یکی از اقدامات جهت آماده سازی وسایل و لوازم منزل برای اسباب کشی بسته بندی لوستر است. برای این کار نیاز است تا نکات بسیار مهمی را انجام دهید تا بدون هیچگونه آسیبی بتوانید لوسترها را به منزل جدید منتقل کنید. از آنجایی که لوسترها دارای لامپ های کوچک و بزرگ، قطعات مختلف بلور و فلزی، آویزها و سایر قطعات که شکستنی و حساس می باشند باید در بسته بندی و حمل و نقل آن ها دقت داشته باشید. در این مقاله از سایت اتوبار تهران آتی بار به بررسی روش های بسته بندی و حمل لوسترها می پردازیم.

بسته بندی اصولی لوستر

مراحل بسته بندی لوستر جهت اسباب کشی

 1. دقت کنید که کلید برق لوستر، در حالت خاموش باشد.
 2. دو یا سه نفر کارگر برای شل کردن و پایین آوردن سر لوستر و پایین آوردن آن کمک بگیرید.
 3. پس از گذاشتن لوستر بر روی زمین و یا یک سطح امن، به آرامی و با دقت لامپ ها را یک به یک باز کرده و جدا کنید.
 4. لامپ ها را در کارتن های بسته بندی قرار دهید و لابلای آنها با استفاده از پارچه، فوم و یا مقوا و کاغذ پر کنید تا آسیبی به آنها وارد نشود.
 5. جعبه و کارتن های حمل بار را آماده کنید.
 6. در صورتی که دفترچه راهنمای لوستر را نگه داشته اید، توصیه می کنیم که آن را مطالعه کنید و نکاتی که در مورد جابجایی و نصب لوستر نوشته شده را بکار ببرید.
 7. در صورتی که بدنه اصلی لوستر شیشه ای باشد می توانید با استفاده از نایلون و یا پلاستیک های قابل انعطاف آن را بسته بندی کنید و سپس آن را به آرامی در کارتن و یا جعبه های حمل آن قرار بدهید.
 8. حتما روی کارتن های حاوی لوستر، علامت خاصی بگذارید و یا درشت بنویسید در داخل آن لوستر قرار دارد تا هنگام جابجایی با احتیاط بیشتری حمل شود.

البته روش دیگری نیز برای جداسازی و حمل لوستر وجود دارد به این صورت که لوستر را بر روی یک نایلون قرار بدهید و سپس با استفاده از دو نایلون دیگر (ترجیحا از نوع حباب دار) که بر روی زمین به حالت علامت جمع بگذارید بعد لوستر را به آرامی با کلیه متعلقات آن (از جمله قطعات شیشه ای) بر روی آن قرار دهید.

بسته بندی صحیح لوستر

در این مرحله، لطفا دقت کنید که طوری لوستر را بر روی نایلون ها بگذارید که کوچکترین فشاری وارد نیاید تا لامپ ها و یا سایر قطعات شیشه ای آسیب نبینند. حال لوستر را به آرامی ببندید و در جعبه و یا کارتن مخصوص حمل قرار بدهید. اگر از این روش استفاده می کنید بهتر است هنگام بسته بندی لوستر و قرار دادن آن در کارتن، دور بخش های شیشه ای آنرا با ورق و یا پارچه به دقت چند دور بپوشانید تا خیالتان راحت باشد و دیگر مشکلی از لحاظ وارد شدن ضربه به لوستر پیش نیاید.

نکات و اصول نصب مجدد لوستر

 1. پیش از انجام هر کاری باید از سلامت سیستم برق کشی و سالم بودن سیم ها در محل جدید مطمئن شوید.
 2. برای نصب لوستر، جعبه یا کارتن حاوی آنرا به آرامی باز کرده و به دقت لامپ و قطعات شیشه ای جدا شده از آنرا به دقت سر جاهای خود سفت کرده و قرار دهید.
 3. نصب و بالا بردن آن را با استفاده از نردبان انجام دهید.  یک نفر بالای نردبان رفته و از بالا سر لوستر را نگه دارد و فرد یا افراد دیگر بسته به اندازه و سنگینی لوستر بدنه آن را از پایین به آرامی به سمت بالا و محل اتصال هل دهند.
 4. در مرحله بعدی نیز به نصب لوستر اقدام کنید و از محکم بودن جای مطمئن شوید.

نصب لوستر در منزل

بعضی از شرکت های معتبر فروش و خدمات لوستر نیز در صورت اطلاع از جابجایی محل زندگی شما، جهت نصب در محل جدید به شما کمک خواهند کرد. همچنین می توانید خدمات بسته بندی و جابجایی لوستر را از باربری تهران آتی بار بخواهید تا همکاران ما در اسرع وقت جهت خدمت رسانی در منزل شما حضور پیدا کنند. در صورت استفاده از خدمات شرکت های باربری نظیر آتی بار هیچ نگرانی در زمینه بسته بندی لوازم منزل، از جمله حمل و بسته بندی لوستر و یا سایر لوازم و وسایل حساس، سنگین و شکستنی را نخواهید داشت. جهت ثبت سفارش می توانید با آتی بار در تماس باشید.

اتوبار آتی بار

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *