بسته بندی اصولی لوازم در اسباب کشی

از آنجایی که همه ما انتظار داریم که هنگام اسباب کشی و نقل مکان به منزل جدید، وسایلمان ایمن و سالم و بدون هیچ ضرب دیدگی و خسارتی به محل جدید منتقل شود، باید نسبت به اهمیت بسته بندی اصولی و صحیح لوازم منزل در اسباب کشی آگاه باشیم و توصیه های لازم را برای این کار یاد بگیریم و به کار ببریم. در ادامه این مقاله به اهکارهایی برای بسته بندی اصولی لوازم و وسایل منزل خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

از آنجایی که ممکن است بسته بندی اسباب و اثاثیه خانه زمان زیادی طول بکشد و ساعت های طولانی کار سخت برای مرتب سازی و بسته بندی لازم دارید، پبدا کردن یک شرکت باربری خوب و معتبر که سالها در این زمینه فعالیت داشته باشند برای انجام خدمات مختلف باربری و علی الخصوص انجام بسته بندی اصولی وسایل به شما این اطمینان را می دهد که کارگران اسباب کشی به صورت حرفه ای این کار را برایتان انجام خواهند داد.

کارگران مشغول در باربری ها به صورت مجهز به وسایل بسته بندی مانند کارتن اسباب کشی، استرچ رپ، بابل رپ، چسب و طناب و..  در روز تعیین شده به منزل شما می آیند و تمامی وسایل را طبق اصول مناسب و تعریف شده بسته بندی کرده و برای اسباب کشی آماده می کنند.

در صورتی که خود شما قصد انجام بسته بندی را دارید به شما توصیه هایی را ارائه می کنیم تا بتوانید این کار را با موفقیت و در نهایت رعایت اصول مختص بسته بندی پیش ببرید.

چه وسایلی باید در ابتدا بسته بندی شوند؟

اگر که قصد اسباب کشی به خانه جدید را دارید، حتما این سوال برای شما پیش می آید که چه چیزی را اول و چه وسایلی را در آخر بسته بندی کنید. برای این کار باید یک برنامه ریزی منظم داشته باشید تا بدانید که بسته بندی را از چه اتاق هایی شروع کنید. پیشنهاد آتی بار به شما این است که در ابتدای کار با توجه به اینکه تازه نفس تر هستید و انرژی خوبی که دارید جمع کردن وسایل و بسته بندی اثاثیه را از لوازمی که به دقت زیادی نیاز دارند شروع کنید.

چه وسایلی را در آخر بسته بندی کنیم؟

آخرین وسایلی که بسته بندی می کنید باید مواردی باشد که شما به طور روزانه از آن ها استفاده می کنید، به این دلیل که شما تا آخرین لحظه از آن ها استفاده خواهید کرد. برای مثال شما تا روز اسباب کشی برای حمام کردن نیاز به وسایل دارید، همچنین لازم لازم دارید که  قبل از اسباب کشی شب ها خوب بخوابید روز ها برای انجام کارهای مربوط به اسباب کشی تا انرژی و استقامت لازم را داشته باشید. اگر تصمیم به جداسازی و جابجایی تختخواب اتاق خواب خود به خانه جدید دارید، پس باید حداقل یک روز قبل از اسباب کشی، کار جداسازی تختخواب را انجام دهید.

بسته بندی اصولی اثاثیه اتاق نشیمن

هرچقدر که دیر تر نسبت به بسته بندی وسایل اتاق نشیمن اقدام کنید، احساس راحتی بیشتری در خانه خواهید کرد. یکی از وظایف شما این است که مشخص کنید کدام وسایل نیاز به جداسازی دارند و چه وسایلی را با خود به خانه جدید اسباب کشی می کنید و کدام یک را با خود نخواهید برد. همچنین ، باید به فکر بسته بندی اصولی تمام دستگاه های الکترونیکی موجود در اتاق نشیمن خود باشید چون باتوجه به حساس بودن این وسایل باید دقت بیشتری را برای بسته بندی این وسایل به خرج دهید.

بیشتر بخوانید: آموزش کامل روش بسته بندی مبلمان در اسباب کشی

بسته بندی اصولی لوازم آشپزخانه

فضایی را برای نگه داری وسایل آشپزخانه در نظر بگیرید که به محض بسته بندی و آماده سازی وسایل آنها را در جای مشخصی قرار دهید. از آنجایی که تعداد زیاد وسایل و شکننده مانند چینی ، شیشه و لوازم برقی در آشپزخانه زیاد است و بسته بندی آنها نیز زمانبر تر است، برای بسته بندی اصولی لوازم آشپزخانه ترجیحا از جعبه خود وسایل استفاده کنید و در غیر این صورت از کارتن های محکم و مقاوم برای این کار  استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: بسته بندی ظروف شکستنی قبل از اسباب کشی

استفاده از وسایل مخصوص بسته بندی

کارتن‌ها را درست بسته‌بندی کنید.

برای محکم کردن کارتن ها اسباب کشی، ته جعبه و بین درزها را نوار چسب بزنید. در مرحله بعد، نوارچسب را عمود بر چسب قبلی بزنید. برای محکم‌تر‌ شدن، کف کارتن روزنامه یا مقوای ساده بگذارید. با توجه به نوع وسایل، آن‌ها را داخل روزنامه بپیچید. بعد از پر شدن کارتن، در آن را بسته، روی آن نوارچسب و کناره‌های کارتن را برچسب بزنید.

کارتن ها را برچسب بزنید

حتما محتویات داخل کارتن ها بخصوص آنهایی که حامل وسایل شکستنی هستند را با برچسب و یا ماژیک روی آن مشخص کنید. این کار باعث می شود که در روز اسباب کشی کارگران حمل اثاثیه هر دسته از وسایل و کارتن ها را در جای مشخص قرار دهند و در نتیجه هنگام باز گردن جعبه ها و چینش آنها در خانه جدید دچار مشکل نخواهید شد.

وسایل مشابه را با هم بسته‌بندی کنید.

برای مثال داروها را با وسایل ریز آشپزخانه داخل یک جعبه نگذارید. چون موقع باز کردن کارتن، وسایل با هم قاطی شده، باعث گیج‌شدن شما می‌شود و تفکیک آن‌ها کار سختی است. برای ثابت کردن وسایل درون جعبه های اسباب کشی از حوله و دستمال‌ها استفاده کنید

لباس‌ها را داخل کارتن‌های مخصوص قرار دهید.

کارتن های رگال دار که دارای رخت‌آویز و جالباسی بوده، به‌راحتی می‌توان لباس‌ها را داخل آن‌ها آویزان کرد استفاده کنید. با این جعبه‌ها هنگام بسته‌بندی در وقت صرفه‌جویی زیادی می‌شود. در صورت استفاده از این کارتن ها دیگر مجبور نیستید لباس‌ها را از چوب‌لباسی بیرون آورده، آن‌ها را یک به یک تا کنید و داخل کارتن قرار دهید و به راحتی می توانید آن‌ها را با همان شکل بدون چروک شدن داخل کارتن بگذارید. حتی می‌توانید آن‌ها را به صورت دلخواه بر اساس رنگ، ضخامت یا فصل تقسیم‌بندی کنید و هنگام ورود به خانه جدید، به‌راحتی از کارتن در آورده، سریع و بدون زحمت در کمد قرار دهید.

بیشتر بخوانید: آموزش نکات بسته بندی لباس ها در اسباب کشی

وسایل بی استفاده و سبک را از دراور بیرون نیاورید.

اگر در داشتن کارتن خالی محدودیت دارید یا انتقال وسایل دراور به کارتن برایتان مشکل است، وسایلی را که شکستنی نیستند را داخل کشوها قرار دهید. در کشوها را با چسب‌نواری به بدنه کمد یا دراور محکم کنید. دقت کنید که دراور رنگ شده نباشد. نگذارید نوارچسب مدت طولانی روی دراور باقی بماند و چسب زدن را در آخرین لحظه جابه‌جایی انجام دهید.

بشقاب‌ها را نزدیک لبه کارتن قرار دهید

بسیاری از افراد بشقاب‌ها را ته جعبه می‌گذارند اما اگر آن‌ها را نزدیک لبه قرار دهید، احتمال شکسته شدنشان بسیار کم‌تر خواهد بود. بشقاب‌ها را داخل روزنامه بپیچید. ته کارتن و گوشه‌های جعبه وسایل دیگر قرار دهید تا بشقاب‌ها سر جای خود محکم و ثابت بمانند و جابه‌جا نشوند.

موقع بسته‌بندی ظرف‌های بلور، ظروف سنگین‌تر را ته گذاشته و ظرف‌های کوچک و ظریف را رو قرار دهید تا در صورت باز شدن جعبه موقع جابه‌جایی احتمال شکستن آن‌ها کم‌تر باشد. روی این جعبه‌ها حتما کلمه شکستنی را بنویسید.

 

روی ریسمان نوارچسب بزنید

هنگام بستن کارتن‌ها از ریسمان استفاده کنید. برای راحت‌تر باز شدن جعبه روی ریسمان را چسب بزنید و بگذارید مقداری از آن به صورت اضافه از زیر چسب بیرون بماند. این کار ممکن است کمی وقت‌گیر باشد ولی هنگام باز کردن جعبه نیازی به کاتر یا وسیله تیز نخواهید داشت. فقط کافیست نخ را بکشید تا در کارتن راحت باز شود.

امیدواریم که این مقاله از آتی بار نیز مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد و توانسته باشیم شما را در انجام بهتر و اصولی تر وسایلتان برای اسباب کشی راهنمایی کنیم. در صورتی که قصد مشاوره رایگان و رزرو خدمات باربر آتی بار را دارید می توانید با شماره های زیر در تماس باشید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند.

اتوبار آتی بار 
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *