انتخاب ماشین مناسب باربری و حمل بار

زمانی که از اسباب کشی و حمل بار صحبت می کنیم باید بدانیم که پس از انجام صحیح بسته بندی لوازم و وسایل و انتخاب یک باربری مطمئن، باید در انتخاب ماشین حمل بار و باربری نیز نهایت دقت را بخرج بدهیم. چرا که یکی از فاکتورهایی که در کاهش هزینه های باربری و افزایش سرعت جابجایی تاثیر گذار است انتخاب ماشینی است که با نوع بار و مسیری است که باید بین مبدا و مقصد طی شود متناسب باشد. به همین علت قصد داریم تا در ادامه این مقاله از اتوبار تهران آتی بار به معرفی انواع ماشین حمل بار، کاربرد آنها و نکاتی که برای انتخاب ماشین مناسب حمل بار باید رعایت کنیم بپردازیم.

در انتخاب ماشین مناسب حمل بار باید به این نکات توجه کنیم؟

  •  نوع بار و حجم آن : هر چه بار حجیم تر باشد به خودروی باربری بزرگتری برای حمل بار نیاز است. انتخاب وسیله نقلیه مناسب می تواند تعداد دفعات رفت و آمد شما را کمتر کند و در نتیجه اسباب کشی ارزان تری خواهید داشت.
  •  مسافتی که قرار است برای حمل بار طی شود
  •  باربری در تهران است یا برای شهرستان
  •  ساعت درنظر گرفته شده برای حمل بار
  • نوع مسیر و جاده بین مبدا و مقصد: معمولا برای فاصله های دور از وسایل نقلیه باربری بزرگ (مانند خاور اسباب کشی) استفاده می شود. این خودروها مناسب باربری های بین شهری هستند و معمولا در شهرهای بزرگ با محدودیت های ترافیکی مواجه هستند. وسایل نقلیه سبک تر مناسب جا به جایی درون شهری اند.
  • فصل اسباب کشی: این که شما در چه فصلی قصد اسباب کشی دارید، در انتخاب ماشین باربری تاثیر دارد. خاور اسباب کشی و کامیونت دارای کابین مسقف(فلزی، پارچه ای) هستند که در شرایط جوی نامساعد مانند بارش برف و باران از بار شما مراقبت می کنند.

بیشتر بخوانید: بهترین زمان برای اسباب کشی

انواع ماشین حمل بار

در اتوبار ها و برای باربری به صورت کلی از 3 دسته ماشین زیر استفاده می شود:

1-   باربری با استفاده از ماشین های سبک : وانت – وانت پراید – وانت نیسان

2-   باربری با استفاده از ماشین های نیمه سنگین : کامیون – خاور – هیوندا – ایسوزو – کامیونت

3-   باربری با استفاده از ماشین های سنگین : تریلی – ترانزیت – ده تن – کفی – ترانزیت یخچالی – 20 تُن – چادری سه محور – کفی – کُمپرسی – تریلی تانکر فاو (Faw)  و..

ماشین حمل بار

جهت حمل بار و باربری داخل شهری مانند باربری در تهران عموما از ماشین های سبک و نیمه سنگین استفاده می شود. از ماشین های سنگین نیز برای باربری های خارج شهری استفاده می شود چرا که ماشین های سنگین و بزرگ اجازه تردد در داخل تهران و شهرهای دیگر را ندارند و تنها در ساعت های بخصوص (ساعت 22 تا 6 صبح) اجازه تردد در شهر ها را دارند.

در انتخاب ماشین باربری چه فاکتور هایی را باید در نظر بگیریم؟

ماشین باربری یکی از تجهیزات مهم مورد استفاده در اسباب کشی است. انتخاب ماشین اسباب کشی یا باربری باید هوشمندانه و با توجه به حجم و اندازه بار باشد. اشتباه در انتخاب ماشین حمل بار می تواند دردسرهای اسباب کشی شما را افزایش دهد.

 

وزن بار برای ماشین باربری: هر نوع ماشین باربری، ظرفیت محدودی برای تحمل وزن بار دارد. بار زدن بیش از ظرفیت ماشین حمل بار می تواند خطر آفرین باشد. البته شرکت های باربری تهران معمولا از انجام این کار خودداری می کنند. ظرفیت تحمل وزن مفید وانت بار در حدود 750 کیلوگرم، نیسان 1800 کیلوگرم و کامیونت مسقف اسباب کشی حدود 6000 کیلوگرم است.

 

موقعیت منزل جدید در اسباب کشی: موقعیت منزل جدید شما در انتخاب نوع ماشین حمل بار شما تاثیر گذار است. به عنوان مثال اگر منزل جدید شما در کوچه ای با عرض کم قرار داشته باشد، قطعا ماشین باربری بزرگ نمی تواند وارد آن شود. هر چه خودروی حمل بار در موقعیت نزدیک تری نسبت به خانه جدید پارک شود، تخلیه و جا به جایی اثاثیه منزل ساده تر خواهد شد. نکته مهمی در اینجا وجود دارد این است که اگر مسافت حمل بار تا منزل از حدی بیشتر شود، شرکت های باربری هزینه اضافی برای شما در نظر می گیرند. بنابراین ماشین باربری مورد نظر خود را با توجه به موقعیت مکانی خانه جدید خود انتخاب کنید.

 

میزان بودجه و ماشین باربری: هزینه کرایه خودروهای سنگین از وسایل نقلیه سبک بیشتر است. بنابراین هنگام اسباب کشی به بودجه خود توجه داشته باشید. البته اگر بار شما حجم زیادی دارد بهتر است از ماشین باربری بزرگتر استفاده کنید تا هزینه اضافی بابت رفت و آمد های چندین باره نپردازید. البته هزینه برای یک اسباب کشی بدون دغدغه کاملا ارزش آن را دارد و شما میتوانید با خیالی آسوده اثاثیه خود را به منزل جدید خود جا به جا کنید.

 

ماشین های باربری کامیونت، خاور، وانت بار، نیسان بار

کامیونت: کامیونت یا کامیون پر استفاده ترین وسیله نقلیه در امور اسباب کشی منازل و اثاثیه با حجم بالا می باشد و همچنین یکی از مطمئن ترین ماشین ها در  حمل بار و باربری می باشد که مشتریان این ماشین را بعلت اطمینان بالای آن انتخاب می کنند. کامیونت از یک تن تا ۱۲ تن بار را برای جابجایی داخل خود جای می دهد. کامیونت های باربری تهران آتی بار دارای اتاق های مسقف , موکت شده و مجهز هستند.

کامیون مسقف

کامیونت های مسقف فلزی نیز دارای ابعاد خاصی هستند و باید متناسب با حجم بار شما باشند. ارتفاع کابین باید به اندازه ای باشد تا اقلام بزرگ شما همانند یخچال داخل آن قرار گیرد. همچنین ارتفاع کابین از سطح زمین باید در حد استانداردی باشد تا بارگیری راحت تر انجام شود. وجود کابین مسقف از سرقت لوازم منزل شما نیز جلوگیری میکند. معمولا برای اثاث کشی و حمل وسایل منزل از ماشین های ایسوزو، هیوندا و خاور بنز 608 استفاده می شود که اندازه اتاق ها حمل بار این ماشین ها تقریبا یکسان است. گاهی برحسب شرایط لازم است جهت اسباب کشی و حمل اثاثیه از کامیونت که اتاق کوچکتری دارد استفاده گردد.

 

وانت بار اتاق دار و بدون اتاق : وانت یا وانت بار گونه ای از وسایل نقلیه باری کوچک و  پرکاربرد برای حمل وسایل با وزن و اندازه کوچک می باشد که بیشتر برای حمل بار درون شهری استفاده می شود .ظرفیت حمل بار بوسیله وانت ۱۰۰ کیلو الی ۴ تن می باشد . در ایران وانت بارها بدلیل استهلاک پایین, قیمت مناسب , ارزان و زیاد بودن قطعات بیشتر مورد استقبال مردم قرار گرفته است. زمانی که تماس می گیرید که سفارش بار نمایید اگر ماشین مورد نیازتان وانت هست حتما ذکر کنید که وانت باری که می خواهید اتاق دار باشد یا بدون اتاق که بعدا دچار مشکل نشوید.

وانت بار

وانت بار جهت حمل اثاثیه شکستنی و حساس در خدمت مشتریان است. با استفاده از وانت بار می توان لوازم آشپزخانه را که حجم کمی دارند اما زمان زیادی را برای جابجایی می طلبند راحت تر و سریعتر از بقیه اثاث منزل به مقصد رساند و در کابینت و کمدهای مخصوص خود جای داد.

 

نیسان بار: جزو وسیله های میان رده حمل  ونقل است که برای جابجایی بار  با حجم سبک تا حدودی سنگین استفاده می شود و تفاوت بارزی که نسبت به وانت دارد ۱) به صرفه است ۲) حجم زیادی نسبت به وانت جابجا می کند ۳) علاوه بر باربری درون شهری برای باربری بین شهری هم استفاده  می شود ۴) سریع و مطمئن است. نیسان بار آتی بار کاملا مجهز و سرویس شده که آماده انتقال بار از هر نقطه تهران به تمام مناطق ایران می باشد. سعی کرده ایم با ارائه مناسب کرایه نیسان باربری بین شهری رضایت مشتریان را جلب کنیم.

نیسان بار

برای انتخاب ماشین حمل بار به این نکته نیز توجه داشته باشید که حجم بار شما باید با وسیله نقلیه حمل بار انتخابی شما متناسب باشد. وجود فضای خالی در خودروی حمل بار میتواند سبب برخورد اثاثیه به هم و آسیب دیدن آنها شود. البته شما میتوانید با بسته بندی لوازم منزل از این اتفاق جلوگیری کنید.

مشاوره رایگان آتی بار

علاوه بر در نظر گرفتن نکاتی و فاکتور هایی که در این مقاله به آنها اشاره کردیم. شما عزیزان با مشاوران آتی بار در ارتباط باشید تا شما را در انتخاب ماشین مناسب حمل باری که متناسب با اسباب و وسایلتان باشد راهنمایی کنند.

اتوبار آتی بار

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *