استرچ رپ (سلفون اسباب کشی)

یکی از لوازم مخصوص بسته بند لوازم در اسباب کشی استرچ رپ می باشد. استرچ رپ یک نوار پلاستیکی با قابلیت کشش بسیار بالا است که از پلی اتیلن با دانسیته پایین ساخته شده و برای پوشش و حفاظت از وسایل در جابجایی ها استفاده می شود. نوارهای استرچ رپ بر اساس کاربرد، ضخامت و طولی که دارند انواع مختلفی را شامل می شوند. سه نوع رایج آن با نام های نوارهای استرچ یووی، پوشش پالت بادی، نوارهای استرچ ضداستاتیک و نوار استرچ رنگی هستند.

 

کاربرد استرچ رپ در باربری

از استرچ رپ برای بسته بندی و آماده سازی وسایل و لوازمی که قصد حمل آنها را به محل جدید داریم استفاده می گردد. کاربرد این نوار بیشتر برای نگهداری جعبه ها و محموله ها در یک پالت چوبی در حمل و نقل است و گاها برای قراردادن اشیا در کنار یکدیگر کاربرد دارد تا مانع از تکان آنها در طول جابجایی شود و استفاده از این ابزار روش مناسبی برای نگهداری و محافظت از وسایل در برابر ضربه های احتمالی هنگام جابجایی آن است.  استفاده از استرپ رپ یا سلفون اسباب کشی ت حد بسیار زیادی از  خسارات و صدمات احتمالی وارده حاصل از غفلت یا سهل انگاری کارگران حمل بار جلوگیری می نماید. به طور کلی کاربرد این ابزار برای بسته بندی را می توانیم به صورت زیر دسته بندی کنیم:

 • نگهداری چند جعبه و محموله در کنار یکدیگر
 • قرار دادن اشیا در کنار هم
 • محافظت از وسایل در مقابل گرد و خاک
 • پوشش دهی وسایل و اشیا مانند مبل، صندلی و …
 • حفاظت از وسایل در مقال اشعه UV
 • حفظ بابل رپ یا نایلون حبابدار پیچیده شده دور اثاثیه

 

استفاده از استرچ رپ چه مزایایی دارد؟

 • استفاده از استرچ رپ یا سلفون اسباب کشی برای بسته بندی، وسایل و لوازم را از اشعه خورشید محافظت می شوند.
 • وسایل در برابر رطوبت و گردوخاک عایق می شوند.
 • احتمال ضرب دیدگی و خش خوردگی وسایل کاهش می یابد.
 • این نوار ها قابلیت بازیافت دارند و به محیط زیست آسیب نمی رسانند.
 • هزینه مناسبی دارند و و بسیار مقرون به صرفه هستند.

 

چرا استفاده از سلفون اسباب کشی از اهمیت زیادی برخوردار است؟

استرچ رپ به عنوان یکی از وسایل مخصوص بسته بندی به دلایل مختلفی استفاده میشود و تمام این دلایل به سالم رسیدن بار و لوازم ما به مقصد کمک می کنند. بنابراین اگر که استفاده از سلفون به صورت بهینه صورت پذیرد علاوه بر حفاظت وسایل در مقابل برخی شرایط بیرونی، استرچ رپ در مقیاس کمتر و بهینه تری نیز استفاده می‌گردد. جهت بسته بندی لوازم منزل از روش های زیر بهره ببرید:

استفاده از سلفون اسباب کشی برای پوشش: حمل و جابجایی برخی از لوازم و اثاثیه منزل مانند مبل راحتی،  تشک و … به دلیل جنس و ماهیتی که دارند نیازی به استفاده از پتو یا بابل رپ به عنوان ضربه گیر ندارد. برای بسته بندی این وسایل تنها کافیست تا استرچ رپ را چند دور به تعداد لازم به دور این وسایل بپیجید. پوشش دادن تمام  قسمت‌های وسیله مورد نظر با سلفون از آن محافظت خواهد کرد.  نوع پیچاندن استرچ رپ به دور وسایل با توجه به شکل ظاهری و اندازه آن متفاوت است. بهتر است که ابتدا آن را در یک راستا بپیچید و سپس در زاویه دیگری این کار مجدد انجام دهید. برای قسمت هایی که ممکن است باز شوند از چسب پهن استفاده کنید.

 

استفاده از سلفون اسباب کشی به عنوان فیکس کننده: حمل و جابجایی وسایل حساس و سنگین مانند حمل پیانو، حمل یخچال، لباسشویی و .. از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و باید با به گونه ای بسته بندی شوند که امنیت و سلامت آنها در مسیر جابجایی تامین شود. این وسایل با استفاده نایلون حبابدار یا پتو به طور کامل کاور می‌شوند. از این طریق وسیله تا حد زیادی در مقابل ضربات مقاوم می شوند. استفاده از استرچ رپ به عنوان وسیله ای برای فیکس و محکم کردن .سایلی که به روش های مختلف پوشیده و بسته بندی شده اند استفاده می شود. وسایل مجددا با سلفون نیز پوشانده می‌شوند تا جای هیچ کم و کاستی وجود نداشته باشد. با این راه مقاومت وسیله ها هنگام جابجایی چند برابر حالت عادی شده و امکان باز شدن پوشش هایی که در لایه های زیرین هستند وجود نخواهد داشت.

 

استفاده از سلفون اسباب کشی برای نگهداری چند محموله: از سلفون اسباب کشی می توانید جهت قرار دادن اقلام و کارتن‌های مختلف در کنار یکدیگر استفاده کنید. یکی از مشکلاتی که می تواند در مسیر حمل بار و اثاثیه منزل اتفاق بیفتد، تکان خوردن کارتن های اسباب کشی و افتادن آنها روی همدیگر است. استفاده از سلفون یا استرچ رپ به دلیل قدرت کشسانی و نگهدارنگی بالایی که دارد می‌تواند به داد شما برسد! با خرید سلفون جعبه‌ها و وسایلی که تمایل دارید در یک مجموعه باشند را کاور کنید. با این تکنینک اقلام مختلف به خوبی در کنار هم قرار می‌گیرند و در طی بدترین حوادث بهترین عملکرد را از خود نشان می‌دهند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *