اسباب کشی با کودکان

اسباب کشی با کودکان یکی از چالش هایی است که والدین هنگام نقل مکان به منزل جدید با آن مواجه می شوند. چرا که گاهی اوقات شرایط حمل بار، بسته بندی لوازم و ورود به محیط جدید، یک تغییر نسبتا بزرگ به حساب می آید و ممکن است که کودکان خیلی راحت با آن کنار نیایند.این مشکلی است که اگر برای آن چاره اندیشی نشود می تواند روی تاثیرات منفی داشته باشد. در ادامه این مطلب قصد داریم تا به نکاتی که به آماده سازی روحیه کودکان برای اسباب کشی کمک می کنند بپردازیم و والدین را در این چالش راهنمایی کنیم. شما نیز اگر با چنین چالشی رو به رو هستید با ما همراه باشید.

 اسباب کشی و تاثیر آن بر کودکان

1- اگر فرزند شما کم سن و سال است برای عادت دادنش به محیط جدید، تصویری از این اتفاق و وجه های مثبت آن برای او داشته باشید. این موضوع را مانند یک داستان و دلنشین برای او تعریف کنید تا بتواند از این اتفاق تصویر سازی خوبی داشته باشد.

2- اگر فرزندتان در سنین نوجوانی است. این موضوع را کاملا صریح با او مطرح کنید. نوجوانان در این سن نسبت به نظر خواهی و مشارکت و مشورت در هر زمینه ای علاقه مندند. با صحبت درباره وجه های مثبت و منفی اسباب کشی او را در جریان کارهایتان قرار دهید. پس به نظراتش گوش کنید و به سوالاتش پاسخ دهید.

3- فرزندتان را به منظور آشنایی و شناخت منزل جدید به آن جا ببرید تا احساس بهتری نسبت به آن جا پیدا کند. برای مثال فرزندانتان را به پارک ها و مدرسه و مراکز تفریحی اطراف منزل جدید برید تا با محیط آشنا شود.

4- کمک گرفتن از فرزندان در بسته بندی و سایل و چینش آنها در منزل جدید باعث می شود تا حس مشارکت و همکاری در آنها تقویت شود. برای مثال از آنها بخواهید که وسایل خودشان را بسته بندی و دور آن ها روزنامه بپیچند و نام خودشان را روی بسته بنویسند.

5- همچنین با نظر خواهی درباره علایق آن ها مانند رنگ آمیزی منزل و یا تزئینات اتاقشان، نحوه چیدن منزل جدید و دکوراسیون آن سهیم کرده و از آن ها نظرخواهی کنید.

6- اگر در محله ای که زندگی می کردید فرزند شما دوست های صمیمی زیادی داشت می توانید با برگزاری یک مهمانی خداحافظی دوستانش را دعوت کنید تا روز خوبی را با آنها بگذراند.

آنچه که باید درباره اسباب کشی با سالمندان بدانید.

7- در روز اسباب کشی به علت شلوغی هایی که وجود دارد، شما نمی توانید مانند سایر روزها کنار فرزندتان باشید. بنابراین توصیه می کنیم تا در روز اسباب کشی او را به یکی از اقوام بسپارید تا بتوانید کار های خود را راحت تر و سریع تر انجام دهید.

8- پس از چیدن وسایل ضروری، اسباب های فرزندتان را از کارتن های اسباب کشی بیرون آورده و در اتاقش بچینید. با این کار فرزندتان مدت زمان سریع تری با شرایط وفق پیدا کرده و احساس امنیت و آرامش بیشتری در خانه خواهد داشت.

9- روز اسباب کشی از روزهای پر چالش در زندگی هر فردی است. سعی کنید که در این روز فضا رو شاد و مثبت نگه دارید و سعی کنید که هر چه زودتر شرایط را به حالت قبل برگردانید.

10- اگر فرزند مشغول تحصیل (دانش آموز) دارید، بهترین زمان برای اسباب کشی شما فصل تابستان است تا در درس دچار مشکل نشده و زمان کافی برای هماهنگ شدن با محیط جدید را داشته باشد. در این صورت اگر بخواهد به مدرسه جدیدی هم برود دچار مشکل نخواهد شد.

نقل مکان از محلی به محل دیگر همواره باعث ایجاد استرس و نگرانی هایی چه در کودکان و چه بزرگسالان می شود که امری طبیعی است. انتخاب یک اتوبار معتبر که تجربه کافی حمل اثاثیه منزل را داشته باشد، می تواند تا حد زیادی از استرس ها و نگرانی های شما بکاهد تا بتوانید با خیال راحت اسباب کشی کنید.

اتوبار آتی بار

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *