آموزش حمل تلویزیون ال ای دی و ال سی دی در اسباب کشی

انجام امور اسباب کشی نیازمند رعایت اصول و نکاتی است که به ما کمک می کند تا بتوانیم وسایل را بدون آسیب دیدگی جابجا کنیم. برای حمل لوازم منزل بخصوص اشیا قیمتی و لوازم سنگین و حساس باید آموزش های لازم را دریافت کنیم. همانطور که در مقاله های قبل نیز بر برخی از این آموزشها پرداختیم، در این مقاله نیز قصد داریم به نحوه بسته بندی و حمل تلویزیون در اسباب کشی بپردازیم. با ما همراه باشید.

 

چگونه تلویزیون را برای اسباب کشی آماده کنیم؟

 1. برای آماده سازی تلویزیون و حمل آن به منزل جدید در ابتدا کابل های مربوط به برق و آنتن را از آن جدا کرده و با چسب ببندید. با انجام این کار از خط و خش دار شدن احتمالی تلویزیون توسط سیم ها، جلوگیری می کنید.
 2. برای محافظت از تلویزیون ال ای دی یا ال سی دی چهار گوشه آن را بوسیله پارچه نرم و زدن لنت برق محافظت نمائید. از چسب نواری و یا کاغذی استفاده نکنید چراکه لبه های چهارگوشه تلویزیون بسیار آسیب پذیر هستند و استفاده از چسب نواری و کاغذی نمی تواند انتخاب خوبی برای این کار باشد.
 3. برای جلوگیری از ضربه دیدن پایه تلویزیون نیز به طور جداگانه آن را در میان پارچه یا حوله نرم بپوشانید و آن را با طناب ببندید.
 4. براکتهای دیواری و یا میزهای تلوزیون معمولا از انواع ازان قیمت و دارای لبه های تیز هستند. برای جلوگیری از خط افتادن آن نیز می توانید از مقوا و قرار دادن آن بین بدنه و براکت استفاده کنید.
 5.  در صورتی که کارتون اصلی تلویزیون را نگه داشته باشید، کافی است تلویزیون را با نایلونهای حباب دار کاملا  بپوشانید و بعد به همراه یونولیت های نگهدارنده تلویزیون که در جعبه خود تلویزیون ها موجود است، داخل جعبه بگذارید.

 

در صورتی که کارتن اصلی تلویزیون در دسترستان نیست می توانید:

 • تمام سطح تلویزیون را با حوله و پارچه نرم کاملا بپوشانید و بعد با کمک نایلون حباب دار محافظ، تلویزیون را کاملا پوشانده و با چسب، محکم کنید.
 • در انتها درب جعبه را با چسب نواری پهن، کاملا ببندید. اگر باز هم نگران آسیب به تلویزیون هستید، جعبه را هم در میان پارچه یا حوله نرم بپیچید.
 • تلویزیون را در حالت ایستاده در ماشین حمل بار قرار دهید تا آسیب نبیند.

 

حمل تلویزیون های LCD و LED در اسباب کشی چگونه انجام می شود؟

 1. تلویزیون خود را در مراحل ابتدایی اسباب کشی در کارتن گذاشته و آن را تا انتهای اسباب کشی باز نکنید تا احتمال صدمه به آن بر اثر برخورد سایر وسیله ها، از بین برود.
 2. برای جابجایی تلویزیون لازم است تا از کارتن و بسته بندی خاص استفاده کنید. استفاده از یونولیت و کارتون در بسته بندی تلویزیون باعث می شود تا از ضربه خوردن آن در مسیر جلوگیری شود. بنابراین اگر یونولیت‌ها را هنگام خرید تلویزیون دور انداخته‌اید، با یونولیت‌های ساده موجود در بازار، اطراف کارتن تلویزیون را طوری پر کنید که تلویزیون در کارتن کاملا محکم و ثابت باشد. ضمنا درب کارتن را حتما چسب بزنید.
 3. ترجیحا تلویزیون را (حتی با بسته بندی کامل) در خودرو حمل بار جابجا نمایید و از جابجایی آن با خودرو سواری تا حد امکان اجتناب کنید.
 4. تلویزیون را حتما در حالت عمودی حمل کنید و آن‌ را نخوابانید.
 5. تلویزیون باید توسط دو نفر جابجا شود. کارتن تلویزیون را از زمین برداشته و بین سایر اثاثیه منزل خود و در جایی محکم، جاسازی کنید.
 6. هنگام جاسازی تلویزیون در ماشین حمل بار آن را در جایی قرار دهید که احتمال افتادن یا فشار سایر وسایل با یک ترمز یا تکان شدید وجود نداشته باشد. وسایل نوک تیز مانند گوشه تخت خواب یا سایر وسایل، تهدیدی جدی به شمار می‌آیند.

 

نکات پایانی جهت حمل تلویزیون در اسباب کشی

خیلی وقت ها خانواده ها ترجیح می دهند که تلویزیون را خودشان با وسیله ی شخصی حمل کنند. این مورد با آسیب هایی همراه است که توصیه می کنیم در ادامه ی مطلب به آن توجه کنید تا از خسارت احتمالی جلوگیری شود.

 1. طرز صحیح قرار دادن تلویزیون در ماشین به صورت عمودی است نه افقی و خوابیده ( اگر آن را بخوابانید می تواند باعث آسیب به پنل یا صفحه ی مانیتور آن شود. ).
 2. برای جا به جایی تلویزیون به دو نفر احتیاج است نا با همکاری هم آن را بلند و جا به جا کنند.
 3. تلویزیون را در بین سایر وسایل و در یک جای مطمئن و محکم باید جا بدهید ( اما باید فشاری به آن وارد نشود.)
 4. ترجیح بر این است که تلویزیون نیز مانند سایر اثاث با ماشین حمل بار جا به جا شود.

برای باربری وسایل و لوازم منزل بخصوصی به هنگام اسباب کشی در فصل زمستان از ماشین های مسقف برای باربری استفاده کنید. اگر نوع ماشین خاور مسقف می باشد با بسته بندی درست بهترین مکان برای بارگیری تلویزیون دیواره اتاق کامیونت می باشد.
اگر سایز ال ای بزرگ است بهتر است دو نفر برای جابجایی آن اقدام کنند.
همانطور که توصیه کردیم ترجیحا برای جابجایی تلویزیون از ماشین های حمل بار استفاده کنید! اما اگر می خواهید با سواری حمل کنید حتما در صندلی عقب یک نفر مراقب تلویزیون باشد. تا موقع ترمز کردن شما مراقب تلویزیون باشد تا به صندلی جلویی نخورد.
چنانچه تجهیزات لازم برای بسته بندی لوازم و وسایل را در اختیار ندارید. می توانید آنها را از باربری های معتبر مانند باربری تهران آتی بار تهیه کنید.
برای قرار دادن تلویزیون در ماشین حمل بار حتما از کارگران حمل اثاثیه کمک بگیرید و اگر می خواهید خودتان بارتان را توی کامیون جا دهید از نظرات راننده کامیون کمک بگیرید .
حتی در صورت داشتن کارتن موقع بارگیری حتما مراقب باشید و اطراف تلویزیون وسایلی که ممکن است به تلویزیون ضربه وارد کنند را قرار ندهید.

 

خدمات باربری آتی بار

استفاده از خدمات باربری شرکت های معتبر به شما کمک می کند تا با بهره گیری از نیروهای خبره و با تجربه که در این باربری ها تمامی اصول بسته بندی، جابجایی و حمل بار را آموزش دیده اند بتوانیدبدون هیچ استرس و نگرانی اسباب کشی خوبی را تجربه نمایید. برای ارتباط با اتوبار آتی بار می توانید با شماره های ۲۲۰۲۱۸۵۳ – ۸۸۷۷۳۸۰۶ – ۴۴۳۶۰۱۴۶ در تماس باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *